Dijital Baskı

Dijital Baskı Nedir? Neden Önemlidir?

Dijital baskı, bilgisayar ya da telefon gibi akıllı cihazlardan erişim yapılan dijital görsellerin, metinlerin basılması anlamına geliyor. Dijital baskıyı kâğıda, tuvale, metale, duvar kâğıdına, anahtarlıklara, kitaba ve benzeri çeşitli materyallere bastırabilirsiniz. Dijital baskı, materyal üstüne baskıda en çok kullanılan baskı yöntemlerinden kabul ediliyor. Küçük ve büyük ölçülerde baskı yapılabiliyor. Çok hızlı bir baskı türü olduğundan acil durumlarda yine akla ilk gelen ve tercih edilen baskı türü oluyor.

Dijital baskının en önemli üç avantajı şöyledir;

  • Hızlı ve kaliteli sonuç verir.
  • Az sayıda baskı yapılabilir.
  • Baskının renk kalitesi idealdir.

Dijital Baskı ile Neler Yapılır?

El ilanı & broşür: İşletmenizin ya da bir etkinliğinizin duyurusunu yapmak amacıyla el ilanı, broşür bastırabilir, dikkat çekici ve ekonomik bir reklam yapabilirsiniz.

Promosyon ürünleri: Promosyon ürün baskılarında dijital baskılar hızlı ve kaliteli sonuçlar verir, etkili reklam çalışmasına zemin hazırlar.  

Reklam baskıları: Dijital baskının en çok kullanıldığı alan reklam amaçlı yapılan branda, vinil tarzı ürünlerdir. Şöyle ki;

  • Kanvas: Kanvas tablolarda kullanılan basım tekniği dijital baskıdır. Renk ve doku anlamında ideal kalitede sonuçlar verdiği için sıklıkla tercih edilir.
  • Folyo baskı: Mağazaların, küçük işletmelerin vitrin camına yapılan giydirme baskı da denilen uygulama dijital baskı ile gerçekleştirilir.  
  • Vinil baskı: Bina, mağaza, dükkân vb. yerlerin cephelerine branda üzerine yapılan baskı türüdür. Dijital baskı ile yapılır.
  • Tek yön baskı: Dükkân camlarına yapılan bu baskı türünde dışarıdan içerisi görünmez ama içeriden dışarısı görünür. Mağaza ve küçük işletmeler özellikle kuaför – berber esnafı hem dekoratif hem de mahremiyet sunduğu için tercih eder.
  • Araç giydirme: Reklam-promosyon-PR çalışmalarında araçların dış yüzeyine yapılan baskı dijital baskı ile yapılır.
  • Branda: Otel, restoran, kafe, küçük işletme, mağaza ve benzeri yerlerde kullanılacak olan brandalara dijital baskı ile logo – marka adı – slogan baskısı yapılır.

Dijital Baskı Fiyatları

Dijital baskı çeşitleri çok geniş bir ürün yelpazesi içeriyor. Bu nedenle spesifik bir dijital baskı fiyatı vermek yanıltıcı olur. Herhangi bir görsel ya da metni dijital baskı ile bastırmayı düşünüyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. En kaliteli baskı türlerinden en uygun fiyatlarla yararlanmak için web sitemizden ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Hemen Ara