Araç Giydirme

Araç Giydirme Nedir?

Araç kaplama olarak da adlandırılan araç giydirme işlemi, aracın kaportası üzerinde renk değişikliği yapmak, kişisel zevke göre tasarım yapmak veya aracın orijinal boyasını korumak amacıyla özel folyo ile yapılan bir işlemdir. Bu işlem hem görsel anlamda otomobile şıklık ve özgünlük kazandırıyor hem de aracın boyasını koruyor.

Araç Giydirmenin Faydaları

Araç giydirmenin birincil faydası aracın orijinal boyasını güneş, yağmur, çalı, çırpı, kuş dışkısı, ağaç reçinesi gibi dış etmenlere karşı koruyor olmasıdır. Korumanın yanı sıra araç kaplama işlemi kullanıcı – araç bağını güçlendiriyor ve psikolojik fayda sağlıyor. Araç giydirmenin en önemli avantajlarından biri ise ticari faydadır, ticari fayda araç üzerine yapılan logo ve reklam giydirmeleri ile marka bilinirliliğini artırarak işletmelere önemli bir reklam geri dönüşü sağlıyor. Araç giydirme uygulaması ile mobil reklam yapılabiliyor. Küçük, büyük tüm işletmeler ve markalar, aracın dışını ya da bir bölümünü markasına, logosuna göre kaplayarak her yerde reklam yapmayı amaçlıyor.

Araç Giydirmede Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araç giydirme işlemi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? İşte basit ipuçları;

  • Araç kaplama işlemini yapacak firma güvenilir olmalıdır.
  • Kullanılan malzeme kaliteli olmalıdır, ucuz olsun diye ikinci veya üçüncü kalite malzeme tercih edilmemelidir.
  • Araç giydirme işlemi güneşte yapılmamalıdır; mümkünse kapalı bir alanda yapılmalıdır.
  • Araç işlem öncesinde mutlaka temiz olmalıdır.

Araç giydirme sonrası dikkat edilecek hususlar;

Araç kaplaması yapıldıktan sonra en çok yapılan hatalar, araç üzerindeki folyoya güvenerek kalitesiz, ucuz ilaçlarla araç yıkanması veya sert fırçalar kullanılıyor olmasıdır. Araç kaplama işleminden daha uzun süre verim almak için kaliteli ürün ve fırçasız araç yıkama tercih edilmelidir. Araç giydirme işleminin uzun ömürlü ve kalıcı olması biraz da araç sahiplerinin bakımına, özenine bağlıdır.

Araç Giydirme Fiyatları Nelerdir?

Araç giydirme fiyatları araçtan araca farklılık gösterir. Aracınızın modeli, yaptırmak istediğiniz işlemin hacmi fiyatları belirlemede rol oynar. Bu konuda fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilir ya da firmamıza kahve içmeye gelebilirsiniz. Kaliteli ve ucuz araç giydirme hizmetlerimiz sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

Hemen Ara