Pencere Tentesi

Pencere Tentesi Nedir?

Pencere tentesi ev ve işletmelerin kapı üstlerinde, pencere üstlerinde ya da vitrinlerde sıklıkla kullanılan bir çeşit gölgelik sistemidir. Manuel ya da motorlu sistemlere sahip olan pencere tentesi, güneş ve yağmurun etkisini sıfıra indiriyor, yaşam alanlarının daha kaliteli olmasını sağlıyor. Evlerde güneş ve yağmur kontrolü sağlayan pencere tenteleri, iş yerlerinde güneşin ürünlere olan zararlı etkilerini önlemede ciddi rol oynuyor. Pencere tentesi modelleri sabit, mafsallı, manuel, motorlu gibi görüntüsüne ve çalışma prensibine göre çeşitleniyor. Hepsi kendi içinde çok avantaj sağlıyor. Tentelerin ortak özelliği, güneşten ve yağmurdan tam kapasite koruması diyebiliriz. Bu nedenle gönül rahatlığıyla evinize ya da işletmenize en uygun pencere tentesi modelini seçebilirsiniz.

Pencere Tentesinin Avantajları

Pencere tentesinin en büyük avantajı elbette güneşin yakıcı etkisini önleyip serin bir gölge kazandırmasıdır. İkinci etki ise güneşin ürünler ya da eşyalar üzerindeki renk öldürücü etkisini ortadan kaldırmasıdır. Öğlen güneşinin bunaltıcı ışınlarından kurtulmanızı ve yaşam alanınızı konforlu hale getirmenizi sağlayan pencere tentesi, dekoratif yönüyle cezbedici bir şık sunmayı ihmal etmiyor. Özellikle müstakil yapılarda pencere tenteleri çok şık duruyor, sevimli, huzurlu bir ev görüntüsü çiziyor.

Pencere Tentesi Modelleri

Pencere tentesi olarak kullanabileceğiniz bazı tente modelleri şöyledir;

Karpuz tente: Karpuz tenteler, yuvarlak görüntüsüyle karpuzu andırıyor. Mağaza, iş yeri kapılarının üst bölümünde çok sık kullanılan karpuz tente, evlerde pencere tentesi olarak da tercih edilebiliyor.

Pergola tente: Pergola tente düz bir forma sahip olup genellikle iş yeri pencerelerinde, vitrinlerinde, teraslarda, yazlık alanlarda kullanılıyor ancak geniş yapılı pencerelere de uygulanabiliyor.

Sabit tente: Sabit tenteler adından da anlaşılacağı üzere uygulandıktan sonra açma ve kapama özelliğine sahip değildir. Balkon ve küçük işletmelerde kullanılan sabit tente, küçük pencere ölçülerine göre tasarlanabiliyor.

Mafsallı tente: Mafsallı tente de yine pencere tentesi olarak kullanılan bir model. Mafsalı sayesinde rahatlıkla aç – kapa yapılabiliyor. Genellikle küçük işletmelerde, vitrinlerde, teras ve balkonlarda kullanılıyor. Pencere uygulamaları ise yine seçenekler arasında yer alıyor.  

Pencerelerinize tente yaptırmak istediğinizde firmamızla iletişime geçerek yukarıdaki ya da daha farklı tente modellerinden sipariş edebilirsiniz. Firmamız, mekâna özel tenteler üretiyor, şık ve uygun fiyat çözümler sunuyor.

Pencere Tentesi Fiyatları

Firmamızda pencere tentesi fiyatları çok uygun seviyelerle sizleri bekliyor. Metrekare ölçüsüne ve malzeme seçimine göre belirlenen fiyatlarımız, çok geniş bir bütçe aralığına hitap ediyor. Kaliteli ve uygun fiyat pencere tentesi siparişi vermek için lütfen bizimle iletişime geçin. Bir telefon uzağınızdayız.

Bir cevap yazın

Hemen Ara