Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapı Nedir?

Fotoselli kapı her gün hemen her yerde karşılaştığımız kapılardan biri. Bizi gördüğünde iki yana doğru otomatik açılan kapılara fotoselli kapı denir. Otomatik kapı ya da sensörlü kapı ismiyle de bilinen bu kapı, modern ve şık bir görüntüye sahiptir. Kapının üst bölümlerinde yer alan fotosel sistemi sayesinde kapılar yanlara doğru kayarak açılır. Otomatik kapı sistemleri kişiler geçtikçe açıldığından güvenli ve tasarrufludur. Kapıyla hiç temas etmeden giriş çıkış yapılır. Fotoselli kapı modelleri kullanılacak yere göre tasarlanır ve estetik, işlevsel kapı özelliği gösterir.

Fotoselli Kapıların Özellikleri

Fotoselli kapılar enerji tasarrufu sağlar, şık görüntüsüyle kullanıldığı yapıya modern bir atmosfer kazandırır. Her dekorasyona uyar, dayanıklı materyali ile ilk günkü görüntüsünü korur. Fotoselli kapı sistemleri son derece sessizdir, fotoseller sayesinde harekete bağlı açılır, kapanır. Güvenlidir.

Otomatik kapı sistemlerin öne çıkan özellikleri ise şöyle;

Algılama kapasitesi: Otomatik kapının temel özelliği algılama kapasitesidir. Radar diyebileceğimiz bu özellik, biri kapıya yaklaştığında anında algılar ve kapıların açılmasını sağlar.

Kontrol sistemi: Otomatik kapılar kontrol edilebilir özelliğe sahiptir. Fotoselli kapı sistemlerinin hepsi aç – kapa modunda çalışır. Diğer bir özelliği ise sürekli açık kalmasına yöneliktir. Kış modu denilen özellikte ise kapının kanatları belli bir ölçüde açılır, enerji tasarrufu sağlar.

Kanat ağırlıkları: Otomatik kapıların her bir kanat ağırlığı ortalama 50 kilo civarındadır. Çift kanat ise 100 – 120 kg ağırlığındadır. Kapıların kanat ağırlıkları uygulama alanlarına göre değişkenlik gösterir.

Neden Fotoselli Kapı Kullanılmalı?

Fotoselli kapı sistemleri güvenli, tasarruflu, pratik, şık, modern ve hijyenik olduğu için tercih edilir. Özellikle sevkiyat yapılan yerlerde otomatik kapı kullanılması iş verimliliğini artırır. Diğer yandan ise kapı teması ortadan kalktığı için sağlıklıdır. Engelli, yaşlı, çocuk, hamile gibi kişiler için son derece pratik bir çalışma prensibine sahiptir. Tüm bu nedenlerden ötürü fotoselli kapı kullanmak avantajlıdır.

En Uygun Fotoselli Kapı Fiyatları

Fotoselli kapı fiyatları için net bir fiyat bilgisi vermek sizi yanıltmamıza sebep olur. Firmamız tüm çalışmalarında olduğu gibi yine uygun fiyat politikası ile hizmet veriyor. Kaliteli ve uygun fiyat fotoselli kapı sistemlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Bir cevap yazın

Hemen Ara