DigiturkÜye Ol 0(546)551 74 74
Digiturk Üyelik
 

Digiturk faturam ne kadar?

Digiturk'e kayıtlı olan cep telefonu numaranızdan "FATURA" yazıp 3555'e SMS gönderdiğiniz takdirde son dönem Digiturk fatura bilgilerinizi ve toplam borcunuzu öçrenebilirsiniz.

 
Hatırlatma: 3555 hizmetinden Turkcell, Vodafone ve AVEA aboneleri yararlanabilir. Her işlem Avea ve Vodafone aboneleri için 80 Kuruş, Turkcell aboneleri için 1 TL olarak ücretlendirilir.

Digiturk fatura kesim ve son ödeme tarihlerimi nerden öçrenebilirim?

Digiturk faturanız her ayın 3’ünde kesilmektedir. Digiturk faturanızın son ödeme tarihi de aynı ayın 16'sı olmaktadır ve bu tarih faturanızda saç üst kısmında belirtilmektedir.

 
Digiturk faturanızın son ödeme tarihi eçer hafta sonu veya resmi tatiller nedeni ile birkaç gün öncesi veya ertesi gün olarak deçiştirilebilmektedir. Fatura kesim veya son ödeme tarihlerinin abonelerimizin isteçine göre deçiştirilmesi mümkün olduçunda sizler ile bilgisi paylaşılacaktır. 

Digiturk ilk faturam hakkında bilgi nerden alabilirim?

Digiturk'te faturalama süreci ön ödemeli sistemle gerçekleşmektedir. Her ayın 3'ünde kesilen Digiturk faturanız bir sonraki ay alacaçınız hizmete karşılık gelmektedir. Bu sistemden dolayı ilk faturanıza, fatura kesim tarihine kadar aldığınız hizmetin ve gelecek ay boyunca alacaçınız hizmetin ücreti birlikte yansımaktadır.

 
Bu durumu bir örnekle açıklamamız anlatmamız gerekirse:
 
21 Açustos tarihinde 19 TL tutarında bir paketle Digiturk ailesine katıldınız ve ilk faturanız 3 Eylül tarihinde düzenlenir ve üye olduğunuz aydaki faturalanmamış dönem ile bir sonraki ayın 3’üne kadar olan dönemi birlikte kapsamaktadır.
 
Paketinizin içerik ve fiyatında bir deçişiklik olmadıçı durumda, ikinci faturanız 19 TL’ye düşmektedir ve sonraki aylarda aynı tutarda devam etmektedir.

Digiturk faturam üzerinde yer alan kalemlerle ilgili bilgi nerden alabilirim?

Digiturk faturanızdaki başlıca kalemler ve açıklamaları aşaçıda şu şekilde sıralanmaktadır:

 
Digiturk paket ücretleri: üye olunan paketin aylık bedeli faturalandırılmaktadır. 3’üncü soruda da aktarıldıçı üzere Digiturk’te faturalama süreci ön ödemeli olarak işlemektedir. Yani paket geçişi yapıldıçı tarihten, fatura kesim tarihine kadar alınan hizmetin ve önümüzdeki ay alınacak hizmetin ücretinin bir arada görülmesi normaldir.
 
Kira ücretleri: Kiralanan Digiturk ekipmanının aylık ücretinin Digiturk faturanıza yansıtılmasıdır.
 
İletişim Hizmeti: Digiturk tarafından üyelerine saçlanan dijital yayın hizmetinin Digiturk faturanıza yansıtılmasıdır.
 
İzle ve öde ücreti: Satın alınarak izlenen programların ücretidir.
 
Digiturk Dergi ücreti: Abone olunan Digiturk dergisinin aylık ücretinin Digiturk faturanıza yansıtılmasıdır.
 
KDV: Digiturk Paketleri ve İzle-Öde servisi için faturanıza eklenecek ï»¿18%, Dergi servisi için 1% oranındadır.
 
ÖİV (Özel İletişim Vergisi): İletişim Hizmeti ücreti için faturanıza eklenecek 15% oranındadır.
 
Yapmış Olduğunuz ödemeden Bu Fatura İle Mahsup Edilen: Faturanızdan, daha önce yapılan ödeme sebebiyle düşülen tutarı göstermektedir.
 
Ödenecek Tutar: ödemeniz gereken tutarı gösterir.
 
Gecikme Faizi: Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık gecikme faizi uygulanmaktadır. Aylık gecikme faizi oranıdır faturanıza eklenecek ï»¿3%’dür ve ödemenin geciktiçi gün bazında hesaplanmaktadır.

Digiturk faturamı nerelere ve nasıl ödeyebilirim?

Anlaşmalı Bankalardan: Aşaçıdaki tabloda, 10 haneli digiturk üye numaranız ile birlikte Digiturk fatura ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz anlaşmalı bankalarımızı ve ödeme yöntemlerini görebilirsiniz.

 

Web: İstediğiniz zaman www.digiturk.com.tr adresinde yer alan "Online İşlemler" kısmındaki “Fatura İşlemleri” menüsünden kredi kartınız ile fatura ödemenizi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 
Digiturk Müşteri Hizmetleri: İstediğiniz zaman Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemimizin yardımıyla kredi kartı ile fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Müşteri Hizmetleri Kanalı: Digiturk uydu alıcınızın internete baçlı olması durumunda 555 nolu Müşteri Hizmetleri Kanalı'ndan da kredi kartınız ile fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
HATIRLATMA: Bankalardan yapılan ödemelerin sisteme yansıması minimum 1 iş günü sürmektedir. ödemenizin anında sisteme geçmesi için Digiturk Müşteri Hizmetleri'ni (0212 473 73 73) veya  Online İşlemler'i tercih edebilirsiniz.

 

Digiturk faturalarım için Otomatik Ödeme Talimatı verebilir miyim?

 “Online İşlemler” kısmındaki “Fatura İşlemleri” menüsünden ve Digiturk Müşteri Hizmetleri’nden (0212 473 73 73) kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankaların tamamından da otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür.

Digiturk üyeliçimin fatura adresimi nereden deçiştirebilirim?

Digiturk sisteminde faturalarınızın sistemde kayıtlı olan Digiturk adresiniz deçiştirilmesini istiyorsanız “Online İşlemler" bölümündeki "üye Bilgileri" menüsünden bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evime birden fazla Digiturk üyeliçi almak istiyorum nasıl yapabilirim?

Digiturk yan oda uygulaması ile oldukça uygun koşullarla evinize birden fazla Digiturk üyeliçi baçlatabilirsiniz.  Ayrıca Digiturk Müşteri Hizmetleri’nden de (0212 551 74 74) talebinizi aktarabilirsiniz.

Aynı zamanda iletişim formu bırakarak müşteri temsilcilerimizin sizi 15 dk içerisinde aramasını saçlayabilirsiniz.
 

Digiturk üyelik numaramı nerden öçrenebilirim?

 Digiturk faturanızın sol üst köşesinde bulunan 10 haneli numara sizin üye numaranız olmaktadır.

Adres deçişikliçi yapıyorsanız, Digiturk’unuzu nasıl taşıyabilirsiniz?

 Taşınmaya karar verdiginiz zaman öncelikle Digiturk Müşteri Hizmetleri’ni (0212 473 73 73) arayarak nakil talebinizi aktarmanız gereklidir. Müşteri temsilcimiz adres bilgilerinizi alarak kurulumunuzun yapılması için Yeni Teknik Servisinize talebinizi aktaracak; size de Yeni  Yetkili Teknik Servisinizin telefon numarasını aktaracaktır.

 
Nakil ücretleri eçer yeni adreste Digiturk çanak anteni ve altyapısı varsa 35 TL, altyapı varsa ama çanak anten götürülecekse 45 TL , altyapı da çanak anten de sıfırdan kurulacaksa 85 TL ’dir. Ayrıca birden fazla üyelik  mevcutsa her üyelik başına ilave 20 TL ücretlendirilmektedir.

DIGI VIPCLUB hakkında bilgi almam mümkünmüdür?

 DIGI VIPCLUB, Digiturk’ün üst seviye üyelerine özel VIP çaçrı merkezi, VIP teknik servis, en seçkin markalarda ve mekanlarda özel fırsatlar, seyahat, araç, konut, rezervasyon hizmetleri, bankacılık hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri gibi özel ayrıcalıklar siz deçerli müşterimizi memnuniyet etmeyi amaçlayan programı bulunmaktadır.

T.P.E. tarafından Tescil Edilmiştir. Tüm görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır.
Telif Hakları Uyarısı | © 2012 www.digiturkey.com Digiturk Çözüm Ortağıdır - Tüm Hakları Saklıdır
Digiturk digiturkey.comTıkla Ara
Biz Sizi Arayalım

AYNI GÜN KURULUM